Konusma ve dil terapisi, Ozel egitim, konusma terapisi, Otizm, Gec konusan cocuklar, artikulasyon, Psikoterapi ve oyun terapisi

Aile Yorumları 1

Bireysel Özel Eğitim, Konuşma ve Dil Terapisi

Kızım otizmli 8 yaşında Çiğdem Buzul'la karşılaştıktan sonra kızımda inanılmaz değişiklikler oldu, hiç konuşmuyordu konuşmaya başladı, anlamlı cevaplar veriyor okuma yazma biliyor, kaynaştırma eğitimi alıyor,2.sınıfa gidiyor. Otizmli aileler çok iyi bilirler otizmli bir çocuğu anlamak çok güçtür, Çiğdem Buzul benim kızımı tanımamı onun duygu ve düşüncelerini anlamamı sağlayarak evladıma daha fazla yardımcı olmamı sağlamıştır. Kendisine ve ekibine her zaman minnettar olacağım. Çok nezih bir ortamda, çayınızı yudumlarken çocuğunuzu bekliyorsunuz, aile eğitimi alıyorsunuz. Bu kurumda profesyonel eğitim, ilgi, şefkat ve sevgi buluyor çocuklar. Eğer benim gibi otizmli çocuğunuz varsa Çiğdem Buzul en doğru adres hiç düşünmeyin gidin size mutlaka yardımcı olacaklardır. Sevda Cebeci ve Çiğdem Buzul ekip olarak beklentinizin üstünde bir çalışma sergileyecektir.

Berrin Engin. 03.01.2009

Bireysel Özel Eğitim, Konuşma ve Dil Terapisi

9 yaşındaki otizmli oğlum, son 2 yıldır bu merkezden konuşma terapisi ve özel eğitim hizmetleri almaktadır. Özel eğitimi Sevda Cebeci'den, konuşma terapisini Çiğdem Buzul'dan almaktadır. Daha önce eğitim aldığı çeşitli merkezler ile Çiğdem Buzul Danışmanlık'tan aldığı eğitim arasında çok büyük farklar olduğunu belirtmek istiyorum. Aldığımız hizmetten hem ben ve en önemlisi oğlum son derece memnun. Diğer deneyimimiz olan merkezlerden olumlu açıdan çok farklı olan Çiğdem Buzul Danışmanlık Merkezi’ni, aşağıdaki özelliklerinden dolayı, ihtiyacı olan tüm bireylere tavsiye etmek istiyorum;        

 1- Tüm öğretmenler profesyonel, konularına hakim ve uygulamada, çocukların ilerlemesinde harikalar yaratıyorlar 2- Öğretmenlerin çocuklara yaklaşımı çok sıcak, sevgi dolu, samimi, sabırlı ve anlayışlı 3- Çocukların yanı sıra, ailelere olan uzman yaklaşımları son derece anlayışlı ve her zaman rehber olabilme özelliğinde 4- Tüm çalışanlar her zaman güler yüzlü ve sıcak 5- Çocuğunuzu beklerken, gazetenizi okuyup, tertemiz bir ortamda, çayınızı kahvenizi yudumluyorsunuz Oğlum ve ben, şimdiye kadar hiç görmemiş olduğumuz ilgiyi ve önemi bu merkezde görüyoruz. Bu sebepten dolayı, başta sayın Çiğdem Buzul olmak üzere, tüm merkez çalışanlarına şükranlarımı sunuyorum. İyi ki varsınız, sabırlı ve sevgili çalışmalarınız sonucunda oğlumu bana geri kazandırdınız. Hepinize tekrar teşekkür ederim.  

Saygılarımla.

Ebru Ş. 02.01.2009

Bireysel Özel Eğitim, Konuşma ve Dil Terapisi

Kıvanç önceden yapamadığı bir sürü davranışı buradaki eğitimden sonra yapmaya başladı, umarım ki bu kısa sürede bu kadar ilerleme gösterdiyse gelecekte daha çok ilerleme olacaktır. Sayın Çiğdem Hanım ve Fırat Bey bu kısa sürede bile bizi çok mutlu ettiniz, sizlere çok teşekkür ederiz. İnanıyorum sizlerde bizler kadar mutlusunuz. Her başarı sizleri daha ileriye taşıyacaktır. Otizmli torunu olan bir babaanne olarak, yaşadıklarımı herkesten çok daha iyi anladığınızı düşünüyorum. Siz ve sizler gibi eğitimcilere uzun ömür, mutluluk ve sağlık diliyorum. Yolunuz ve yolumuz açık olsun. Her şey için sonsuz teşekkürler.

Emine Ö. 01.09.2014

 

Konuşma ve Dil Terapisi

Atahan şu an 7 yasında; daha küçük yaslarda söyleyemediği harfler sempatik ve çok sevimli gelirken okula başladığımızda bu bir problem haline dönüştü. Çok geç kaldığımızı düşünürken bir arkadaşım Çiğdem Hanım'ı tavsiye etti. Şehrin çok uzak bir bölgesinde oturduğumuz için görüşmeye tereddütle geldik. Ancak ilk görüşmede Çiğdem Hanım Atahan'ın konuşmasındaki tüm olumsuzlukları tespit edip hemen çalışmaya başlamamızı önerdiğinde bu kısa görüşmede Atahan'ın kendisini ne kadar sevdiğini ve güvendiğini gözlemledik. Çok uzak oturduğumuz ve okula devam ettiğinden sadece hafta sonu gelerek ve hafta içi evde çalışarak uzun sayılmayacak bir surede Atahan'ın tüm sesleri doğru çıkarabilir hale geldiğini gördük. Özellikle bazı seslerde evde daha önce çok denemiş olmamızın karamsarlığıyla asla çıkartamayacağını düşünürken, onun bunu başardığını görmek çok güzel. Atahan okuma yazmayı öğrenirken zorlanmasının yanında sesleri yanlış söylemesinden dolayı anlaşılamamasından çok mustaripti, sinirleniyor ve hatta hırçınlaşıyordu. Profesyonel yardım almanın ne kadar doğru bir karar olduğunu bugün son dersimizde çok iyi anlamış olarak buradan ayrılacağız. Çiğdem Hanım'a profesyonel başarısı yanında güler yüzü, sıcak yaklaşımı ve içtenliği içinde teşekkürler...

Serap U. 03.06.2014

 

Bireysel Özel Eğitim, Konuşma ve Dil Terapisi

Bugün Çiğdem ve Fırat Hoca’mızla son dersimizi yapıyoruz. Ben ve Evlin hocalarımıza çok şey borçluyuz. Çocuğunuzu içiniz rahat bir şekilde güvendiğiniz insanlara teslim etmek ve sonuçlarını en iyi şekilde ve en kısa zamanda almak güven eksikliği yaşayan, okula adapte olamayan, kimilerine göre diğer çocuklarda olumsuz anlamda eksiği olan çocukların anneleri için bulunmaz nimettir. Buraya geldiğimiz ilk gün Çiğdem Hoca'mla konuştuğumda doğru yerde olduğumu anladım. Karşımda kendinden emin, kararlı, olabilecekleri en açık şekilde ve net ifade eden, lafı dolandırmadan anlatan bir hoca olması burada olmamızın en büyük nedeni.  Neyse o yani ne eksik ne de fazla. Çiğdem Hoca'nın sayesinde Fırat Hoca ile tanışmamız da bizim için büyük bir şans oldu. Daha öncede yardım aldık fakat burada Fırat Hoca ile her şey daha kolay ve hızlı gelişti. Yani aldığımız her dersin geri dönüşü çok hızlı oldu. Daha önce başka bir okul mu deneseniz acaba diyen öğretmenlerimiz bugün her şey yolunda, eksik yok demekte. Zaten kendim bu hızlı gelişimin en büyük tanığıyım. Ben ve kızım Çiğdem ve Fırat Hoca'yı tanımaktan dolayı çok mutluyuz. Çocukların birlikte çalıştıkları öğretmenlerini sevmeleri ilk başarılı adımdır bence. Çok severek geldik biz. Bugün burada son dersimizi yapıp ayrılmak biraz garip bir duygu uyandırıyor. Alışmak, sevmek, rahatlık, güven biz bunları hissettik. Başarmanın verdiği sevinç ayrılmanın verdiği burukluk var. Umarım bundan sonraki hayatımızda da yollarımız bir şekilde kesişir. (Farklı sebepler dolayı tabii:)) Kızım ve kendim adıma size çok teşekkür ediyorum. Sizde bizi unutmayın.

Dilek. Y. 1.11.2014

 

Konuşma ve Dil Terapisi

Kızımız Elif 4 yasına geldiğinde okul psikoloğumuz artık bir konuşma terapistine başvurmamız gerektiğini söyledi ve Çiğdem Hanım`ı önerdi. Aslında bir konuşma terapistine gitmek hep gündemimizde vardı ama kızımız çok sosyal bir çocuk olduğu için acaba kendinde bir eksiklik görüp içine kapanır mi diye çok endişeleniyordum. Kızımın bizlere çok sevimli gelen konuşması arkadaşları tarafından anlaşılmadığı için sorun olmaya başlamıştı. İnsanın çocuğu adına karar vermesi çok zor. Çevremizdekilere sorup araştırdık ve gelmeye karar verdik. Çiğdem Hanım ilk andan itibaren bize güven verdi. Kızım da burada olmaktan çok mutlu, her gecen gün farkındalığı artıyor ve konuşmasını düzeltmek için caba gösteriyor. Yapabildiğini gördükçe O ve biz çok mutlu oluyoruz. Tüm endişeleri bir kenara bırakıp gelmekle en doğru kararı verdiğimizi düşünüyorum. Çocuğumuzun büyüme serüvenindeki desteğiniz unutulmaz. Desteğiniz ve emeğiniz için sonsuz teşekkürler.

F. E. 05.06.2014

 

Bireysel Özel Eğitim, Konuşma ve Dil Terapisi

Çiğdem Hanım ile 6 yasındaki oğlumun artikülasyon  konusunda destek ihtiyacı olması sonucu okulumuzun tavsiyesi ve çevremdeki profesyonellerin de aynı ismi tavsiye etmesi neticesinde tanıstık.Neden aynı ismi farklı kişilerin önerdiği ise burada yasadığımız süreçte ortaya cıktı.İcinde çocuk sevgisi olan, mesleki etik ve ahlaki değerlere sahip olan Çiğdem Hanım ve Fırat Hoca ile tanışmak bizler için büyük sanstı.Kendi isim gereği özel okulda 8 yıl idarecilik yaptığım için maalesef bu sektörde inanılması güç bir şekilde çocuk sevgisi hissetmeyen, çocuk merkezli değil ticari odaklı hareket eden ,etik değerlerden yoksun pek çok kişiyle karşılaştım. Burada yasadığımız süreçte Çiğdem Hanım ve ekibinin çocuğumu kendi çocukları gibi sahiplenip benimsediklerini ve doğru bildikleri için sonuna kadar mücadele etmekten çekinmediklerini bizzat yaşadım. Verdikleri doğru ve zamanında geribildirimler danışan aileler için çok değerli. Tecrübe ve bilgi sahibi oldukları için çocukları ve aileleri doğru yönlendiriyorlar. Her kuruma güven duymak gerçekten mümkün değil ancak buraya gönül rahatlığı ile güven duyabilirsiniz. Çünkü çocuğunuzu bazen sizden bile iyi tanıyor, değerlendiriyor ve çözüyorlar. Bir süre sonra burası çocuğunuzun sanki ikinci evi oluyor. Ve ayrılık vakti geldiğinde ki bugün bizim son seansımız gerçekten duygulanıp üzülüyorsunuz. Ancak biliyorsunuz ki Çiğdem Hanım ve ekibi daha pek çok çocuk ve aile için bir ışık olacaklar. Çocuklarınızın belki de küçücük olan düğümleri burada çözülecek, özgüvenleri, yapabileceklerine olan inançları artacak. Bu sihirli eller daha pek çok çocuğun hayatına değecek ve burada kurulan dostluklar omur boyu sürecek...

Sevgi ve Saygılarımla,

Pelin A. 17.06.2014

 

Bireysel Özel Eğitim, Konuşma ve Dil Terapisi

Oğlumuz 3 yasında geniz ameliyatı oldu.5 yasına kadar konuşmasındaki bozuklukların düzeleceğini düşündük. Ancak yaşıtlarına göre konuşmada geri kaldığını fark edince profesyonel yardım almaya karar verdik. Çiğdem Hanım'a internetten ulaştık. Önce Poyraz'ı değerlendirdi ve eğitime başladık. Zaman geçtikçe bizim yanlış davranışlarımızı fark etmeye başladık ve nasıl davranmamız gerektiği konusunda eğitim verdi. Beraber yürüttüğümüz çalışmalar sonucunda artık oğlumuz kendisini rahatlıkla ifade edebiliyor. Bize ve oğlumuza gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkürler Çiğdem Hanım.

Sevgi ve Saygılarımızla,

Poyraz G. 07.06.2014

 

Konuşma ve Dil Terapisi

Bugün 6 haftadan sonra son dersimizi yaptık. Toplamda 4,5 saate denk gelen 6 seansımızı bitirdik. İlk geldiğimiz zaman daha dün gibi vakit su gibi geçmiş meğerse. İlk geldiğimizde nasıl da gözüm korkmuştu oysa... İlk sorduğum soru ne kadar sürecek acaba olmuştu. Oğlum ve ben buraya gelmeyi çok sevdik. Hiç de sıkılmadık. En önemlisi de sonuca ulaştık. Artık k ve g seslerinden korkmuyoruz, konuşması düzeldi, anlaşılır oldu, bebeksilikten kurtuldu. Soru işaretleriyle dolu bir kafayla gelmiştim daha ilk ders sonunda gördüğüm ilerlemeye inanamadım. Şimdi ise, sonuca ulaşmış bir şekilde son dersimizi yapıyoruz. Çok çok teşekkürler Çiğdem Hoca, sizi çok sevdik:)

S. Ç. 23.01.2015

 

Konuşma ve Dil Terapisi

Rauf bazı harfleri söyleyemiyordu. R, l, ş gibi sesleri ve özellikle adını kimseye söyleyemiyordu. Oğlum için çok sıkıntı oldu ve okul psikoloğumuzun önerisi ile Çiğdem Hanım’la tanıştık. Çok kısa sürede sonuç aldık. Çiğdem Hanım çok sistemli bir çalışma oğluma sesleri tanıttı ve başarıya ulaştı. Sanıyorum 1. Sınıf içinde hazırlığımıza yardımcı olmuş oldu. Kendisine çok teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyoruz. 

Sevgilerimizle,

Şenay Y. 21.05.2015

 

Konuşma ve Dil Terapisi

İkiz torunlarım Alp ve Yiğit ile katıldığımız çalışmalarda başarılı sonuçlar aldık. Ulaştığımız başarılardan mutlu olduk. Çiğdem Hanım'ın pozitif yaklaşımını, özellikle öğrencilerine karşı sıcak ilişkisi, mesleki başarısı takdire değer. 

Tebrikler, başarılar

Yaşar Ö. 08.06.2015

 

Konuşma ve Dil Terapisi

Ömer ile yaklaşık 4,5 aydır Çiğdem Hocamızla tanışıyoruz. Haftada iki gün buraya gelmek en çok Ömer'in hoşuna gitmez zannettik ama hiç öyle olmadı. Sanırım belli bir sistemin içinde çalışmayı O'da sevdi, üstelik O da eskisi gibi konuşmadığının farkında ve bunun güvenini duyuyor. Bugün son dersimiz, Ömer 6 yaşında 2,5 ay sonra ilkokula başlayacak, orada yeni arkadaşlarla ve öğretmenlerle tanışacak. Kendine güvenin belki de hayatta en gerekli olduğu zaman bunun eksikliğini çekmeyecek, en azından konuştuğunda anlaşılma konusunda.

Teşekkürler Çiğdem Hocam, 

Zeynep-Mehmet G.18.06.2015

 

 

 

YORUMLAR


    Bu Bloga henüz yorum yazılmadı. İlk yazan siz olun.

    Yorum Yap


    Bu sayıyı yandaki kutuya yazınız

KONUŞMA VE DİL TERAPİSTİ

Çiğdem BUZUl - Konuşma ve dil terapisti
Çiğdem BUZUL

Ben Çiğdem Buzul, konuşma terapisti ve psikolojik danışmanım. 2005 yılından beridir ekibimle beraber amatör bir ruhla profesyonel işler çıkarmaya devam ediyoruz.