Konusma ve dil terapisi, Ozel egitim, konusma terapisi, Otizm, Gec konusan cocuklar, artikulasyon, Psikoterapi ve oyun terapisi

Aile Yorumları 2

Bireysel Özel Eğitim

Kızım Selin'le 10 aydır Çiğdem Hocamızla tanışıyoruz. Çiğdem Hocamın önerisiyle son 2 aydır Fırat Hoca'mdan okuma yazmaya hazırlık dersleri almaya başladık.  Fırat Hoca ile çalıştığımız kısa sürede Selin okula gitmemesine rağmen okuyacak seviyeye geldi. Fırat Hocamıza çok teşekkür eder ve yeni hayatında başarı ve mutluluklar dilerim.

Mehmet Gözaçan 23.06.2015

 

Konuşma ve Dil Terapisi

Oğlumun artikülasyon bozukluğu sorunu sebebiyle geçen sene iki konuşma merkezi ile çalıştık fakat sonuç hep olumsuz oldu, hiçbir gelişme kaydedemedik. Bu yıl okulumuzun tavsiyesi ile Çiğdem Hanım'la tanıştık ve sonuçtan çok memnunuz. Çiğdem Hanım'ın gerçekten işini iyi yaptığını ve çocuklarla nasıl diyalog kuracağını bildiğini düşünüyorum. Bizim için en önemlisi Yakup'un derslere severek gelmesiydi. Bu sefer sevdi, istedi ve başardı. Emeğiniz için teşekkür ederiz.

B. Ö. 24.06.2015

 

Bireysel Özel Eğitim

Mete'nin konuşma problemi için geldiğimiz Çiğdem Hanımla güzel bir yol kat ettik. Fırat Hoca'nın da bu eğitimin içinde yer alması Mete’nin kendine güvenmesini sağladı. Akademik açıdan sistemli bir yola girdi, daha da gelişmesi için bizlere de örnek alabileceğimiz model oldu. Fırat Hocamızla derslerimizi bitirdik. Kendisine kısa sürede kat etiğimiz yol için teşekkür ederiz. Çiğdem Hocayla çalışmalarımıza bir süre daha devam edeceğiz. 

                                                                                                                                  Cüneyt T. 25.06.2015

 

Konuşma ve Dil Terapisi

Kızımın artikülasyon bozukluğu vardı ve 10 seste sıkıntı yaşıyordu. Konuştuğu zaman anlaşılamıyordu ve hırçınlaşıyordu. Üç ay boyunca başka bir konuşma terapistinden yardım aldık fakat beş dakika bile çalışamıyorlardı. Ders ağlama krizleri ile bitiyordu. İnternetten başka bir konuşma terapistleri araştırırken tesadüfen Çiğdem Hocamı buldum ve eşimi kızımla beraber Trabzon'dan İstanbul'a gönderdim. İlk görüşme sonrası Çiğdem Hocam problemleri tespit etti ve bize anlattı. Trabzon'da yaşadığımız için sürekli gidip gelmek zor olacağından İstanbul'a tayin yaptırdık. Yaklaşık 11 ay boyunca derslere devam ettik. İlk başlarda Selin'in eskisi gibi ağlayacağını ve zorlanacağımızı düşünmüştüm ama Çiğdem Hocamın sıcaklığı ve sevgili köpeği Casus ‘un sevimliliği ile Selin kısa sürede adapte oldu. Eğitimde öğretmeni sevmenin öğrenmede başarıya ulaşmada en önemli şey olduğunu Çiğdem Hocam sayesinde anlamış oldum. Selin şu anda zorlandığı bütün sesleri rahat bir şekilde çıkarıyor. Bugün son dersimiz ve garip duygular içerisindeyim. Burası evimiz gibi olmuştu. Selin ve kendi adıma emeğiniz için sonsuz teşekkür ederim.

Saygılarımla,

Müge G. 14.07.2015

Bireysel Özel Eğitim

Oğlum okurken ve yazarken bazı sesleri birbirine karıştırıyordu. Anlaşılamamaktan ve doğru yazdığını düşünürken yanlış yazdığını görmekten dolay üzülüyordu. Çiğdem Hanim ile tanıştık ve özel eğitim uzmanı ile çalışması gerektiğini söyledi. Önce şaşırdım ve önyargılı yaklaştım çünkü özel eğitimin sadece engelli çocuklarla yap ildiğini düşünüyordum. Okulumuzunda tavsiyesi ile çalışmaya başladık ve çok kısa surede sorun ortadan kalktı. Bugün son dersimiz, oğlum ve biz de kısa surede sorun ortadan kalktığı için daha mutluyuz. Çiğdem Hanim ve ekibine çok teşekkür ederiz.

C. O. 09.01.2016

Konuşma ve Dil Terapisi, Bireysel Özel Eğitim

 

Oğlum Ali Kerem'in iki yaşını doldurduğu sıralarda yaşadığı konuşma geriliği ve yaşıtları ile etkileşim sorunları bizi endişelendirmiş ve yardım arayışına sürüklemişti. Farklı uzmanların yönlendirmeleri ile ulaştığımız Çiğdem Hanim ilk görüşmemizden itibaren bize yol gösteren, güven veren tavrını samimiyetle sergiledi. İlerlenmesi gereken yolu, geçilmesi gecen aşamaları tanımladı. Özel eğitim öğretmenini çalışmalara dahil etti ve bizim sadece konuşma geriliği olarak tanımlayabildiğimiz iletişim sorunları çok yönlü olarak ele alindi. Üç yaşını yeni doldurmuş halde Ali Kerem sadece yaşıtları seviyesinde konuşma yeteneğine ulaşmadı. Aynı zamanda konsantrasyon, paylaşma, kendini ifade etme, sıraya uyma gibi sosyal yaşamın gerektirdiği pek çok konuda eksiklerini giderdi, belki de ortalamaları aştı. Çiğdem Hanim ile çalışmak bize sadece Kerem için değil, biz yetişkinler için de isine sevgi, bilgi, özen katanların hayatımızdaki problemleri aşmakta ne kadar değerli olduklarını gösterdi.

Ö. B.S. 02.02.2016

 

 

Konuşma ve Dil Terapisi

Oğlum Ege'nin artikülasyon problemleri için Çiğdem Hanım'a müracaat ettik. Daha öncede bir yardım almıştık, ancak yardımdan öte Ege için travma yaşadığı günlerdi, çalışma yapılan günler. Daha sonra yaptığımız araştırmalar sonucunda bu isin duayeni olarak bize söylenen Çiğdem Hanım'a ulaştık. Şükürler olsun ki O var. Oğlum için hayat tam bir kabustu. 10'a yakın sesi çıkaramıyordu. Bu da O'nu hırçın yapıyordu. Önceki deneyimimizden kaynaklanan endişelerimiz vardı. Daha ilk derste içim rahatladı. Çünkü Çiğdem Hanım çocukları o kadar iyi tanıyor ki bu dersler çocuk için oyun gibi geçiyor. Oğlumun ne zaman Çiğdem’e gideceğiz diye sorması bile bize doğru bir yerde olduğumuzu gösteriyordu. Çiğdem Hanım insani yönleri de çok güzel olan bir insan. Size müşteri gibi yaklaşmıyor, çok naif. Ne gerekliyse onu soyluyor ve uyguluyor. Eğer çocuğunuzda böyle bir problem varsa inanın Çiğdem Hanım bu konuda tek ve doğru kişi. Çocuğunuzu yanı en kıymetli varlığınızı O'na emanet edebilirsiniz. Ama unutmayın bu bir ekip isi. Çiğdem Hanım'ın siz anne ve babalara söylediklerini de dikkate alarak en kısa zamanda çözüme ulaşacaksınız. Bugün son dersimizi yapıyoruz. Yaklaşık bir sene Çiğdem Hanım'la çalıştık. Oğlum su anda o kadar güzel konuşuyor ki bazen biz bunları Ege'den mi duyuyoruz diye esim ile mutlu oluyoruz. Bir çocuğun en önemli iletişim aracı konuşması. Böyle bir problem varsa söyleyebileceğim tek şey geç kalmadan Çiğdem Hanım'la iletişime geçin. Sizi çok seviyoruz, iyi ki varsınız.

Saygılarımızla,

Funda Ö. 02.05.2017

Konuşma ve Dil Terapisi

Çiğdem Hanım'dan çok memnunuz. Çok sıcak kanlı ve iletişimi çok iyi. Gerçekten çok yararlı bir terapi oldu. Herkese tavsiye ederim kesinlikle doğru adres olduğunu düşünüyorum.

                                                                                                                     Tekin . S. 29.09.2017

Konuşma ve Dil Terapisi

Çiğdem Hanıma çocuğumuza verdiği önemli desteklerinden dolayı çok teşekkür ederiz. İşini çok profesyonelce yapan, teşhisi nokta atış yapıp ortan ilerleyen uzman bir hekim. Çocukların gizli becerilerini ve gelişimini ortaya çıkaran çok değerli bir iş erbabı. Adres belli aramaya gerek yok tekrardan çok teşekkürler. 

                                                                                                                      Kıvanç K. 12.09.2017

Konuşma ve Dil Terapisi

Çiğdem Hanımı internetten araştırma yaparken buldum ve yorumları okuyunca tamam aradığım doktoru buldum dedim. İşinin ehli Allah razı olsun bizim en büyük şansımız. Oğlum 3,5 yaşında konuşmuyor ve çok hırçın, agresif. Derdini anlatamayınca daha çok sinirleniyordu ve biz ne yapacağımızı şaşırmış durumdaydık. Sadece 8 derste bile mükemmel gelişmeler var. Oğlum sakinleşmeye başladı, basit kelimeleri konuşmaya başladı bile. Teşekkürler Çiğdem Hanım.

                                                                                                                       F. K. 12.09.17

Konuşma ve Dil Terapisi 

Çiğdem Hanım'a oğullarımın k, g, r, l sesleri kısaca artikülasyon sorunu için gittik. İki kardeş kısa süre geçmesine rağmen bir sürü yol aldı. Daha önce başka terapistlere aylarca gidip hiçbir sonuç alamamış olunca doğru kişinin Çiğdem Hanım olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Ne kadar erken ve doğru kişiyle başlarsanız sonuca hızla ulaşırsınız. Her şey için sonsuz teşekkürler, kesinlikle tavsiyemdir. 

                                                                                                                        G. B. 07.09.17

Konuşma ve Dil Terapisi

Çiğdem Hanım'a 6,5 yaşındaki oğlumun L sesleri ile ilgili sorunları için gittik. Kendisi alanında son derece profesyonel biri. Birkaç seans içinde önemli ilerlemeler kaydettik. Yaklaşık 6 seansta bu konudaki sorunumuz tamamen halloldu diyebilirim. Çocuklara yaklaşımı, danışmak istediğimiz konularda hızlı geri dönüşü sayesinde ilerlememiz kolay oldu. Okuma-yazma öğrenme öncesi çiğdem hanımın yönlendirmeleri hayatımızı kolaylaştırdı. Konuşma ile ilgili destek almak isteyen herkese kesinlikle tavsiye ederim.

                                                                                                                     Gül O. 05.09.17

Konuşma ve Dil Terapisi

Marmara Üniversitesi öğrenciler üzerinden bir araştırma yapılırken beni yönlendirdiler. Çok eski bir tanışıklığımız var. Marmara Ünik. Küçük Adımlar programı yapılıyordu. Uzun dönem onun bilgilerinden faydalandık. Alanında çok iyi eğitim almış biri. Amerika'da 4 yıl boyunca konuşma ve dil terapisi eğitimi almış. Çocuğumla ilgili hem konuşma hem de davranışla ilgili destek aldık. Ne yapılması gerekiyorsa onun üzerinde çalışma yapıyor, eğer kendi alanında değilse doğru yönlendirme yapıyor. Kendisi çocuklar için tamamıyla doğru adres. Başkalarına tavsiye ediyorum. İnsan olarak çok iyi biri ve eğitim anlamında çok çok başarılı. 

                                                                                                                   S.D. 09.06.17

Konuşma ve Dil Terapisi

İnternetten araştırma yaparak ulaştım. Yaklaşık 3 aydır birlikteyiz. Her yönde olumlu sonuçlar aldık. Konuşmamızda bir gecikme yaşadığımız için başvurmak istedik ve çok da güzel gidiyor. Keyifli vakit geçirerek seanslarımız devam ediyor. İstediğim her vakitte ulaşabiliyorum. Rahatlıkla cevap alıyorum. Başkalarına tavsiye ederim. Kendisine de çok teşekkür ederim.

                                                                                                                 Özlem Ş. 08.06.17

YORUMLAR


    Bu Bloga henüz yorum yazılmadı. İlk yazan siz olun.

    Yorum Yap


    Bu sayıyı yandaki kutuya yazınız

KONUŞMA VE DİL TERAPİSTİ

Çiğdem BUZUl - Konuşma ve dil terapisti
Çiğdem BUZUL

Ben Çiğdem Buzul, konuşma terapisti ve psikolojik danışmanım. 2005 yılından beridir ekibimle beraber amatör bir ruhla profesyonel işler çıkarmaya devam ediyoruz.