Konusma ve dil terapisi, Ozel egitim, konusma terapisi, Otizm, Gec konusan cocuklar, artikulasyon, Psikoterapi ve oyun terapisi

Aile Yorumları 3

Konuşma ve Dil Terapisi

Beraber 13-14 seans yaptık, çok memnunuz. Sorunumuz tamamen çözülene kadar da devam edeceğiz. Bize karşı çok nazik ve anlayışlı oldu. Oğlum 5,5 yaşında sıkılabilirdi, Çiğdem Hanım oyunlarla iletişim kurdu. Çocuklarla iletişimi çok kuvvetli. Herkese tavsiye ederim.

                                                                                                                Ç.R. 30.05.17

Konuşma ve Dil Terapisi

Sevgili Çiğdem Hanım'la yolumuz kızım 25 aylıkken kesişti. Sayesinde kızıma konulmuş olan otizm tanısını yaklaşık 3 yıl süren bir mücadeleyle atlattık. Kızımın ve bizim hayatımızda kendisi bir dönüm noktası olmuştur. Yaklaşımları, işine olan saygısı ve sevgisi evladımda büyük farklar yarattı. Çiğdem Hanımı ve yaptıklarını anlatmaya ne bu web sitesi ne de zaman yeter. Bugün kızım 3 yabancı dil konuşan 12 yaşında bir birey oldu. Çiğdem Hanım ise her zaman dualarımızda, hakkı ödenmez. Seni Seviyoruz.

   M.Ç.G. 30.05.17

Konuşma ve Dil Terapisi

Biz yaklaşık 4 aydır gidiyoruz. Oğlum artık nerede yanlış yaptığının farkında, çok dikkat ederek konuşuyor. Bizim evde, çok destek vermememize rağmen gerçekten bir gelişme kaydetti. Çiğdem Hanım işini ciddiye alan bir uzman, prensipli, disiplinli ve istikrarlı bir şekilde ilerliyoruz. Gayet memnunuz kendisinden. Herkese tavsiye ederim kendisi de bilindik bir uzman zaten. 

D.Y. 29.05.17

Konuşma ve Dil Terapisi

Çiğdem Hanımdan gayet memnun kaldık. Büyük oğlumla başladık. 10 seansta başarılı olduk. Şimdi diğer oğlum için gidiyoruz. O da iyi olacak inanıyorum. Çiğdem Hanım'ın çocuklarla iletişimi çok güzel. Herkese tavsiye ederim.

M.Ş. 25.05.17

Konuşma ve Dil Terapisi

Merhabalar... Oğlum konuşmasında ve okumasındaki bazı harfleri ifade edemiyordu. Bu durumun düzelebilmesi için konusunda uzman ve deneyimli dil terapistinden destek alma kararıyla Çiğdem Hanım ile tanıştık. 3. ayımızdayız. Oğlumun almış olduğu akademik eğitim sayesinde epey yol kat ettik. Çiğdem Hanımın emeğine, desteğine, güzel yüreğine teşekkür ederiz. Kesinlikle doğru adrestir.

M.22.05.17

Konuşma ve Dil Terapisi

Çiğdem Hanım'a oğlumun anaokulu pedagogu tavsiyesi ile gittik. Oğlum 4,5 yaşında yaşına göre yapılan gelişim testlerinde özellikle iletişimde zayıf çıkıyordu. Okula gitmek istemiyordu, konuşmakta zorlanıyordu, konuşması zayıftı ve bazı sesleri çıkaramıyordu. Bu doğrultuda konuşma terapisi desteği aldık, bazı harfler için çalıştık. Sosyal tarafını da geliştirecek şekilde bazı oyunlarla bazı aktivitelerle iyileşmeler oldu. 2,5 aydır gidiyoruz. Çocuğumuz okuluyla ilgili olumlu, aktivitelere katılıyor. Çok memnun kaldık. Tabii bu başlangıç devam edeceğiz. Herkese tavsiye ederiz.

D.A.Ö. 16.05.17

Konuşma Ve Dil Terapisi

Çiğdem Hanım ile kızımıza okul arayışı içerisindeyken tanıştık. Konuşma geriliği olan kızımın okula başlaması konusunda tedirginliklerimiz vardı. Bütün problemlerimizi, büyük sabır ve anlayışla dinleyip ne yapmamız gerektiği yönünde bize çok büyük bir güven vererek destek oldu, halen de oluyor. Kızım eğitim alanında çok yol kat etti, dikkat dağınıklığı problemimiz azaldı. Tüm bunların konuşmasına da yansıyacağına eminiz. Çiğdem Hanımın bilgi ve tecrübesine güvenimiz tam. Kendisine ve ekibine sonsuz teşekkürler. Kesinlikle en doğru adres.

A.Y. 10.05.17

Konuşma ve Dil Terapisi

2 yaşında sadece 3 kelime söyleyebilen kızım için tanıştık Çiğdem Hanımla. Çok kısa zamanda iki kelimelik cümlelere bile geçti kızımız. Her çocuğa özel terapi uygulaması bizim için en beğendiği yönü oldu. Hangi alana ilgisi varsa o konuda oyunlaştırarak terapilerimizi devam ettiriyor. Ağlayarak giren kızım şimdi gülücüklerle girip, gülücüklerle ayrılıyor oradan. 

N.A.09.05.17

Konuşma ve Dil Terapisi

Çiğdem Hanıma 5 yaşındaki oğlumun artikülasyon problemi nedeniyle geldik. Titiz bir anne olarak doğru adreste olduğumu ilk görüşmede anladım. Mükemmel bir terapist, çocuklara yaklaşımı süper. Oğlum da kendisini çok sevdi. Terapiler sayesinde oğlumun konuşması anlaşılır hale geldi, kendine güveni arttı, arkadaşlık ilişkileri düzeldi. Bu sorunu yaşayan tüm ailelere Çiğdem Hanımı tavsiye ediyorum. Verdiği emekler için kendisine çok teşekkür ediyoruz. İyi ki Çiğdem Hanımı tanımışız.

M.Ç.07.05.17

Konuşma ve Dil Terapisi

Çiğdem Hanımla kızımın okula başlamasına kısa süre kala, konuşmada takılma nedeniyle tanıştık. 6 ay sonunda sorun neredeyse tamamen geçti. Bizim için en önemlisi konuşmadaki fiziksel sorunun giderilmesinin yanı sıra psikolojik kök nedenine de inip o konuda da yardımcı olmasıydı. Kızım hala 1-5, 2 ayda bir kedisiyle görüşüyor ve bu ona kendisini güvende hissettiriyor. Kendisine yardım eden kişinin varlığı onun için çok önemli. Çiğdem Hanıma çok teşekkür ediyoruz. 

Ayşe Naz Ş. 23.02.17

Konuşma ve Dil Terapisi

Merhaba, Çiğdem Hanımı bir yakınımızın referansı ile tanıma fırsatı bulduk. 2,5 yaşında henüz konuşmayan oğlumuz için kendisini danışanı olduk. Oğlumuzla son derece hızlı bir şekilde sağlıklı iletişim kurdu, konuşma problemini 4 ay gibi kısa bir sürede aştık. Oğlumuzun fiziksel bir engeli yoktu ancak bir şekilde konuşma hevesi kırılmıştı, yaşı gelmesine rağmen hiçbir konuşma istekliliği göstermiyordu. Çiğdem Hanım doğru iletişimle ve güven ilişkisi içerisinde sorunumuzu hızla çözüme kavuşturdu. Ekibini doğru kuran, işine son derece konsantre ve takibi yüksek bir danışman olduğunu düşünüyor, kendisine çok teşekkür ediyoruz.

B.T. 20.02.17

Konuşma ve Dil Terapisi

Tavsiye üzerine tanıştığımız Çiğdem Hanım, oğlumun konuşma geriliğinde ve davranış bozukluklarını gidermede bize çok yardımcı oldu. Hala devam eden terapi sürecimizde, hem sorunlarımızı çözmek üzerine yol kat ettik; hem de çocuk gelişimi konusunda birçok bilgi edindik. Kendisine teşekkür ederiz.

A. 05.01.17

Konuşma ve Dil Terapisi

Oğlumuzun artikülasyon sorunu vardı, büyük bir özenle ve sabırla Çiğdem Hanım bu sorunu çözdü. Bu durum okulda da bizi olumsuz etkiliyordu ve şu an hiçbir sorunumuz kalmadı. Tavsiye ediyor ve başarılar diliyorum. Tekrar çok teşekkürler.

B.A. 16.11.16

Konuşma ve Dil Terapisi

Merhaba Çiğdem Hanım ile k, r ve t harfleri artık sorun olmaktan çıktı. Sadece dil ve konuşma alanında değil, çocuk gelişimi konusundaki bilgisiyle de bize çok yardımcı oldu. Kendisi konusunda tam bir uzman. 

E.B. 02.06.16

Konuşma ve Dil Terapisi

Çiğdem Hanım ile ilk kez kızım 2,5 yaşında iken tanıştık. Konuşma terapisi aldığımız bu süreçte Çiğdem Hanım ve ekibi sıkıntılarımızı kısa sürede aşmamızı sağladı. Aradan 8 yıl geçtikten sonra kızımın davranış bozuklukları ve sınav kaygısı nedeniyle yeniden çalışmaya başladık. Şu an okulda ve sosyal hayatında daha mutlu, bizimle sağlıklı iletişimi olan bir kızım var. Kaygılarını da aşmış görünüyor. Önyargısız yaklaşımı, karşılıklı güvene dayalı iletişim anlayışı profesyonelliği ile Çiğdem Hanım yine hayatımızda keskin bir dönemeci doğru bir şekilde almamızı sağladı. Bir anne olarak size her zaman sonsuz teşekkür borçlu olacağım. Çok teşekkür ederim.

H.A. 27.05.16

Konuşma ve Dil Terapisi

Oğlum konuşmakta gecikince arkadaş tavsiyesi ile Çiğdem Hanıma gittik. Kısa sürede çok olumlu sonuçlar aldık. Hem kendisine hem de ekibine sonsuz teşekkürler.

A.K. 04.05.16

Konuşma ve Dil Terapisti

Tavsiye üzerine tanıştık Çiğdem Hanımla. Kızım konuşmada çok gecikmişti. Kısa sürede sadece konuşmada değil, davranışta da çok yol aldık sayesinde. Biz tavsiye etmiyoruz direk gidiyoruz diyoruz artık soranlara. 

G.Ö.04.05.16

Konuşma ve Dil Terapisi

Çiğdem Hanım 11 yıldır 18 yaşındaki otizmli kardeşimin eğitim ve öğretiminde bize çok destek oldu. Hem kardeşimde büyük ilerlemeler kaydettik hem aile olarak bize zor zamanlarda yol gösterici aynı zamanda en büyük destekçimiz oldu. Allah razı olsun. Herkese tavsiye ederiz. Çiğdem Hanım güvenip de gidip karşılığını fazlasıyla alacağınız en doğru adres.

S.R.04.05.16

Konuşma ve Dil Terapisi

Çiğdem Buzul en çıkmazda olduğumuz zamanda hayatımıza girdi ve sadece oğlumun değil bizim de hayat danışmanımız oldu. Ailece kendisine çok şey borçluyuz. Oğlumun en zor ve en ağır döneminde bile hiç elimizi bırakmadı. Yılmadan, bıkmadan kişiye özel eğitim planını uyguladı. Şimdi oğlumla girdiğimiz her ortamda ne kadar iyi eğitim almış, çok iyi durumda bir otizmli genç yorumları alıyoruz. Çiğdem Hanımın aldığı eğitim ve kişiliğiyle harmanladığı mesleğinde daha birçok aileye umut ışığı olmaya devam edecek ve başarılarını mutlulukla izleyeceğiz.

Y.K.T. 04.05.16

Konuşma ve Dil Terapisi

5,5 yaşındaki oğlumuzun konuşma sorunları için 6 aya yakın Çiğdem Hanımla çalıştık. Sorunların tamamı halloldu. Çiğdem Hanım tüm süreci bizi yani aileyi bilgilendirerek ve eğiterek yürüttü. Her seansımızda net bir ilerleme sağladık. Biz de kendi üzerimize düşeni yaptığımızda ilerleme daha da hızlanıyordu. Kendisinden çok memnun kaldık.  Ayrıca çocuğumuzla da çok dengeli bir ilişki kurduğunu söylemeliyim. Hem disiplini sağlayan hem de aynı zaman da seven bir profesyonel tavrı var. Hem mesleki tecrübesi hem de kişilik olarak çok taktir ettik.

M.G. 04.05.16

Konuşma ve Dil Terapisi

Çiğdem Hanım uzmanlık alanında bir numara bence. Otizmli kızımın bugünkü duruma gelmesinde çok büyük emeği var. Bilgisi, çalışmaları, yönlendirmesi ve mütevazi kimliğiyle örnek bir uzman ve doğru adres.

T.B.E.19.04.16

Konuşma ve Dil Terapisi

Oğlum için dil terapisti ararken kendi dalında iyi olan dil terapistlerini araştırmaya koyulduk. Araştırınca Çiğdem Hanımı tavsiye edenler çoğunluktaydı. Biz de ilk randevumuzu alıp ofisine gittik. Oğlum konuşurken zorlanarak ve kekeleyerek konuşuyordu. Okul okuduğu için bu durum ona zor geliyordu. Hem arkadaşları arasında hem de normal ortamlarda kendisine olan güveni azalmıştı. Çiğdem Hanım kendi dalında gerçekten kendini geliştirmiş bir terapisttir. İyi ki oğlumu onun yanına getirmişim. Şu an oğlum hem konuşurken hem okurken gayet düzgün bir şekilde bunları yapıyor. Çocuğumun okulda ve günlük yaşamda kendine güveni yerine geldi. Çiğdem Hanıma katkılarından dolayı teşekkür ederim.

A. K. 12.11.17

Konuşma ve Dil Terapisi

Çiğdem Hanıma bu sitedeki tavsiyeler üzerine gittik ve tanıdığımıza çok memnun olduk. 4 ay süren seanslar sonrasında 5 yaşındaki oğlumuzun kekemelik sorununda önemli ölçüde ilerleme sağladık. Ayrıca konuşma eğitimi dışında nasıl davranmamız gerektiği konusunda da çok yardımcı oldu. Bu sayede yaşadığını, hislerini, ne istediğini anlatabilen bir oğlumuz var artık. Şu an şimdiye kadar öğrendiklerimizi pratik yapma aşamasındayız ve gayet olumlu. İlerleyen zamanlarda kontrol için tekrar görüşmek üzere sözleştik. Kendisine çok teşekkür ederiz.

Bora Ç. 14.11.17

Konuşma ve Dil Terapisi

Oğlum İçin dil terapisti araken kendi dalında iyi olan dil terapistlerini araştırmaya koyulduk.Araştırınca Çiğdem Hanım'ı tavsiye edenler çoğunluktaydı.Bizde ilk randevumuzu alıp ofisine gittik.Oğlum konuşurken zorlanarak ve kekeleyerek konuşuyordu.Okula gittiği için bu durum ona zor geliyordu.Hem arkadaşları arasında hem de normal ortamlarda kendisine olan güveni azalmıştı.Çiğdem Hanım kendi alanında gerçekten kendisini geliştirmiş bir terapisttir.İyi ki oğlumu Çiğdem Hanım'ın yanına getirmişim.Şuan oğlum hem konuşurken hemde okurken gayet düzgün bir şekilde ifade ediyor.Çocuğumun okulda ve günlük yaşamda kendine güveni yerine geldi.Çiğdem Hanım'a katkılarından dolayı çok teşekkür ederim.

A.K. 20.11.2017

Konuşma ve Dil Terapisi

Merhaba, Çiğdem Hanım ile tanışmamız kızım 2.5 yaşında olan kızımızın konuşma geriliği yaşaması ile başladı. Her cumartesi 1 saat kızımızı Çiğdem Hanımın yetenekli ellerine teslim ettik. Kendisi sabrı ve güler yüzü ile kızımızın hakkından gelmeyi başardı. Seanslarında yaptığı aktiviteler ve oyunlarla kızımızda kısa sürede hem sözel hem danışsal yönde olumlu değişimler oldu. Güzel kızımız şu an 3 yaşında ve artık kendini ifade etmeye başladı. Bu da Çiğdem Hanımın bize verdiği en güzel hediye oldu. Teşekkürler Çiğdem Hanım.

Selva Ö. 02.01.18

 

Konuşma ve Dil Terapisi

Bu yıl 1.sınıfa başlayan oğlum Muhammed Ali konuşurken çok hızlı konuşuyor, bazı harfleri hiç çıkartamıyor ve hızlı konuşurken de takılmalar oluyordu. Öğretmenimizin de uyarısı ile profesyonel bir destek almaya karar verdik. Hemen bir konuşma terapisti aramaya karar başladık ve evimize yakın bir yer bulduk. Randevu alıp görüştük ama içimiz rahat etmedi. İşini seven, çocuğumuzu emanet edebileceğimiz kişinin profesyonel olmasını istiyorduk. Araştırmalarımız sonucunda Çiğdem Hanım ile tanıştık ve ilk görüşmemizde tecrübesi ve bilgi birikimi ile sorunumuzu burada çözebileceğimiz kanaati oluştu ve hemen çalışmalara başladık. Kısa süre içinde çok olumlu gelişmeler oldu ve kullanamadığı harfleri kullanmaya başladı. Artık kendisini daha iyi ifade etmeye başladı. Teşekkürler Çiğdem Hanım.

Fatih D. 03.01.2018

 

Konuşma ve Dil Terapisi

Merhaba, 7 yaşındaki oğlum 2. sınıfa başlayacağı zaman ciddi boyutta takılma sorunu yaşamaya başladı. Tavsiye üzerine bir konuşma terapistine gittik. Bizde bıraktığı izlenim bir fayda alamayacağımız noktasında olunca tekrar arayışa girdik ve Çiğdem Hanım ile karşılaştık. 4 aylık düzenli bir çalışma sonrası çok yol katettik. Önemli olduğunu düşündüğüm bir nokta da çocuklarla kurabildiği iletişim becerisi. Konusuna hakim, yüksek yetkinlikleri olan, yardım alabileceğiniz iyi bir profesyonel Çiğdem Hanım. Kendisine teşekkürü borç biliriz. Saygılarımla. 

D.D. 20.01.18

Konuşma ve Dil Terapisi

Beş yaşındaki kızımın bazı harfleri yanlış söylemesi ve bu durumun gündelik yaşantısında artık zorluk yaşatması sonucu bir arkadaşımın tavsiyesi doğrultusunda Çiğdem Hanımla tanışma ve çalışma fırsatı bulduk. İlk derse katılım konusunda hayli sıkıntı çıkaran, dersin ortasında çıkıp derse devam etmeyen kızımı öyle sakin bir şekilde yönlendirdi ki kendisine güvenimiz ilk ders sonucunda oluşmuş oldu. Yaklaşık 3 aylık bir süreç sonunda kızım basamadığı tüm harfleri düzgün bir şekilde çıkarmayı başardıığı gibi Çiğdem Hanıma ve ekibini çok severek onlardan ayrıdı. Biz de anne baba olarak kendisine olan güvenimizde ne kadar haklı olduğumuzu bir kere daha görmüş olduk bu konuda bir uzamana ihtiyaç duyan herkese büyük bir gönül rahatlığıyla tavsiye ederiz. 

Ece S. Ö. 29.01.18

YORUMLAR


    Bu Bloga henüz yorum yazılmadı. İlk yazan siz olun.

    Yorum Yap


    Bu sayıyı yandaki kutuya yazınız

KONUŞMA VE DİL TERAPİSTİ

Çiğdem BUZUl - Konuşma ve dil terapisti
Çiğdem BUZUL

Ben Çiğdem Buzul, konuşma terapisti ve psikolojik danışmanım. 2005 yılından beridir ekibimle beraber amatör bir ruhla profesyonel işler çıkarmaya devam ediyoruz.