Konusma ve dil terapisi, Ozel egitim, konusma terapisi, Otizm, Gec konusan cocuklar, artikulasyon, Psikoterapi ve oyun terapisi

Hizmetlerimiz

 

Değişim kaçınılmaz olduğuna göre, özel eğitimde de vurgu artık tanıdan çok, birey ve ihtiyacı üzerine olmalıdır. 7 yaşındaki ve 17 yaşındaki bireyin ihtiyaçları aynı olmadığına göre bunu artık özel eğitimde de öne çıkarmamız ve verilen eğitimlerde yoğun biçimde akademik becerilerin üzerinde durmak yerine bireyin bağımsız yaşam becerisi kazanmasını sağlayacak şekilde, tüm becerilerin üzerinde eşit şekilde durmalıyız. Kapsamlı olarak eğitilmiş uzmanımız, tüm gelişim alanlarını kapsayan ve çocuk odaklı, birebir terapi programını uygulanabilir ve yönetilebilir basamaklara ayırır ve uygular. Gelişmeleri sistematik bir şekilde takip eder, amaçları ve uygulamasını ihtiyaca göre gerektiği gibi değiştirir. Ev, okul için çalışmalar verir ve bunları gerek yazılı olarak gerekse video kayıtları yoluyla kontrol eder ve geri dönüt verir. Okuldaki öğretmenler ve varsa gölge öğretmenlerle iletişim halinde olur ve gerekirse okul ortamında gözlem yapar. Ev ve okul ortamında eşit ilerleme sağlamak ve ilerlemeyi kolaylaştırmak için ebeveyn desteği ve eğitimi verilir.

 

Genç Çocuklar İçin: 18 ay- 8 yaş

Bu program Uygulamalı Davranış Temeli (ABA) baz alınan özel eğitim, konuşma ve dil terapisi ve sosyal beceri öğretimini kapsar. 

 

Ergenler ve Genç Yetişkinler için: 9-21 yaş

"Çocuğum için sırada ne var?" sorusunun yanıtını bulmanıza yardımcı oluruz. Bu kapsamlı ABA terapi programında, özel gereksinimli bireylere özel eğitim, konuşma ve  dil terapisinin yanı sıra yaşlarına ve becerilerine uygun çeşitli günlük yaşam gereksinimlerini kazandırmak ve hayata daha fazla nasıl uyum sağlayacaklarını öğretmek hedeflenir. Öğretilen bilgilerde ana amaç, bireye bağımsızlık kazandırmaktır.

Ailelerimize aşağıdakileri içeren eksiksiz bir eğitim programı sunuyoruz. Siz bunlardan ihtiyacınız olanı da seçebilirsiniz. 

 Uygulamalı Davranış Analizi Terapisi (ABA)

 Konuşma ve Dil terapisi

 

 Sosyal Beceri Terapisi

 Okul Öncesi Beceriler

 Akademik Beceriler

 Günlük Yaşam Becerileri

 Tuvalet Eğitimi

 Problem Davranışların Azaltılması

Süreç nasıl işler?

1.AŞAMA

Uzmanımı,z bireyselleştirilmiş eğitim planını oluşturmadan önce çocuğunuzun tüm gelişim alanlarındaki, güncel eğitim becerilerini değerlendirir.

2. AŞAMA

Birebir eğitim başlar.

3.AŞAMA

Uzmanımız doğru ilerlemek, gerekirse değişiklik yapmak ve ortaya çıkmış ya da çıkabilecek olası bir davranış problemine çözüm üretmek için sürekli sizlerle iletişim halinde olur. Çalışmanın çocuğa somut değişimler kazandırıp kazandırmadığını sürekli takip eder.

 

 

 

YORUMLAR


    Bu Bloga henüz yorum yazılmadı. İlk yazan siz olun.

    Yorum Yap


    Bu sayıyı yandaki kutuya yazınız

KONUŞMA VE DİL TERAPİSTİ

Çiğdem BUZUl - Konuşma ve dil terapisti
Çiğdem BUZUL

Ben Çiğdem Buzul, konuşma terapisti ve psikolojik danışmanım. 2005 yılından beridir ekibimle beraber amatör bir ruhla profesyonel işler çıkarmaya devam ediyoruz.