Konusma ve dil terapisi, Ozel egitim, konusma terapisi, Otizm, Gec konusan cocuklar, artikulasyon, Psikoterapi ve oyun terapisi

Özel Çocuklarımız

Merkezimizde, özel gereksinimli bireylere konuşma ve dil terapisi verilmektedir. Bebekler, çocuklar ve ergenlerle yürütülen çalışmalarımızın yetişkinlere yönelik olan kısmında ise farklı bir çalışma yürütülmektedir. Özel eğitime gereksinimi olan yetişkin bireylerin terapisini merkezimizde yapılmaz, bunun yerine yaşadığı ortamda birey için gerekli olan becerileri belirlenir ve bunları çalışması için aile ya da bireye bakan kişi ile ortak çalışma yürütülür. Eğer bu birey bağımsız yaşam becerileri konusunda da yardıma ihtiyaç duyuyorsa, özel eğitim desteği sağlanır ve bireyle işlevsel akademik beceriler çalışılır.

Ayrıca istenildiği takdirde özel eğitim hizmeti ve konuşma terapisi merkezimizden birlikte alınabilir. Bireyin konuşma terapisi almaya hazır olup olmadığını yaptığımız değerlendirme sonucu belirler ve hazır değilse ne yapılması gerektiğini size aktarırız. Özel eğitim desteğine ihtiyacı varsa önce o desteği verir ve sonra konuşma terapisine alırız.

Yoğun eğitim elbette ki faydalıdır ama en faydalı eğitim, düzenli devam edilen ve evde de pekiştirilen eğitimdir. Zaman çok çabuk geçtiği için bireyin işine yarayacak ve yaşam kalitesini arttıracak  amaçlar her zaman önceliğimizdir.

YORUMLAR


    Bu Bloga henüz yorum yazılmadı. İlk yazan siz olun.

    Yorum Yap


    Bu sayıyı yandaki kutuya yazınız

KONUŞMA VE DİL TERAPİSTİ

Çiğdem BUZUl - Konuşma ve dil terapisti
Çiğdem BUZUL

Ben Çiğdem Buzul, konuşma terapisti ve psikolojik danışmanım. 2005 yılından beridir ekibimle beraber amatör bir ruhla profesyonel işler çıkarmaya devam ediyoruz.