REFERANSLARIMIZ

 

Bireysel Özel Eğitim, Konuşma ve Dil Terapisi

Kızım otizimli 8 yaşında Çiğdem Buzul'la karşılaştıktan sonra kızımda inanılmaz değişiklikler oldu,hiç konuşmuyordu konuşmaya başladı,anlamlı cevaplar veriyor okuma yazma biliyor,kaynaştırma eğitimi alıyor,2.sınıfa gidiyor.Otizimli aileler çok iyi bilirler otizimli bir çocuğu anlamak çok güçtür,Çiğdem Buzul benim kızımı tanımamı onun duygu ve düşüncelerini anlamamı sağlayarak evladıma daha fazla yardımcı olmamı sağlamıştır.Kendisine ve ekibine her zaman minnnettar olacağım.Çok nezih bir ortamda,çayınızı yudumlarken çocuğunuzu bekliyorsunuz,aile eğitimi alıyorsunuz.Bu kurumda profosyonel eğitim,ilgi,şefkat ve sevgi buluyor çocuklar.Eğer benim gibi otizimli çocuğunuz varsa Çiğdem Buzul en doğru adres hiç düşünmeyin gidin size mutlaka yardımcı olacaklardır. Sevda Cebeci ve Çiğdem Buzul ekip olarak beklentinizin üstünde bir çalışma sergileyecektir.

Berrin E. 03.01.2009

Bireysel Özel Eğitim, Konuşma ve Dil Terapisi

9 yaşındaki otizmli oğlum, son 2 yıldır bu merkezden konuşma terapisi ve özel eğitim hizmetleri almaktadır. Özel eğitimi Sevda Cebeci'den, konuşma terapisini Çiğdem Buzul'dan almaktadır. Daha önce eğitim aldığı çeşitli merkezler ile Çiğdem Buzul Danışmanlık'tan aldığı eğitim arasında çok büyük farklar olduğunu belirtmek istiyorum. Aldığımız hizmetten hem ben, ve en önemlisi oğlum son derece memnun. Diğer deneyimimiz olan merkezlerden olumlu açıdan çok farklı olan Çiğdem Buzul Danişmanlık Merkezi'ni , aşağıdaki özelliklerinden dolayı, ihtiyacı olan tüm bireylere tavsiye etmek istiyorum; 1- Tüm öğretmenler profesyonel, konularına hakim ve uygulamada, çocukların ilerlemesinde harikalar yaratıyorlar 2- Öğretmenlerin çocuklara yaklaşımı çok sıcak, sevgi dolu, samimi, sabırlı ve anlayışlı 3- Çocukların yanı sıra, ailerere olan uzman yaklaşımları son derece anlayışlı ve her zaman rehber olabilme özelliğinde 4- Tüm çalışanlar her zaman güler yüzlü ve sıcak 5- Çocuğunuzu beklerken, gazetenizi okuyup, tertemiz bir ortamda, çayınızı kahvenizi yudumluyorsunuz Oğlum ve ben, şimdiye kadar hiç görmemiş olduğumuz ilgiyi ve önemi bu merkezde görüyoruz. Bu sebepten dolayı, başta sayın Çiğdem Buzul olmak üzere, tüm merkez çalışanlarına şükranlarımı sunuyorum. İyi ki varsınız, sabırlı ve sevgili çalışmalarınız sonucunda oğlumu bana geri kazandırdınız. Hepinize tekrar teşekkür ederim.  

Saygılarımla.

E.Ş.02.01.2009

 

Bireyse Özel Eğitim, Konuşma ve Dil Terapisi

Kıvanç önceden yapamadığı bir sürü davranisi buradaki eğitimden sonra yapmaya başladi,umarım ki bu kısa sürede bu kadar ilerleme gösterdiyse gelecekte daha çok ilerleme olacaktır. Sayın Çiğdem Hanım ve Fırat Bey bu kısa sürede bile bizi çok mutlu ettiniz,sizlere çok teşekkür ederiz. İnanaıyorum sizlerde bizler kadar mutlusunuz. Her başari sizleri daha ileriye taşıyacaktır. Otizmli torunu olan bir babaaanne olarak, yaşadıklarımı herkesten çok daha iyi anladığınızı düşünüyorum. Siz ve sizler gibi eğitimcilere uzun ömür,mutluluk ve sağlık diliyorum. Yolunuz ve yolumuz açık olsun. Herşey için sonsuz teşekkürler.

Emine Ö. 01.09.2014

 

Konuşma ve Dil Terapisi

Atahan su an 7 yasında; daha kucuk yaslarda soyleyemedigi harfler sempatik ve cok sevimli gelirken okula basladıgımızda bu bir problem haline donustu.Cok gec kaldıgımızı dusunurken bir arkadasım Cigdem Hanım'ı tavsiye etti.Sehrin cok uzak bir bolgesinde oturdugumuz icin gorusmeye tereddutle geldik.Ancak ilk gorusmede Cigdem Hanım Atahan'ın konusmasındaki tum olumsuzlukları tespit edip hemen calısmaya baslamamızı onerdiginde bu kısa gorusmede Atahan'ın kendisini ne kadar sevdigini ve guvendigini gozlemledik.Cok uzak oturdugumuz ve okula devam ettiginden sadece hafta sonu gelerek ve hafta icide evde calısarak uzun sayılmayacak bir surede Atahan'ın tum sesleri dogru cıkarabilir hale geldigini gorduk.Ozellikle bazı seslerde evde daha once cok denemis olmamızın karamsarlıgıyla asla cıkartamayacagını dusunuken,onun bunu basardıgını gormek cok guzel.Atahan okuma yazmayı ogrenirken zorlanmasının yanında sesleri yanlıs soylemesinden dolayı anlasılamamasından cok muzdaripti,sinirleniyor ve hatta hırcınlasıyordu.Profesyonel yardım almanın ne kadar dogru bir karar oldugunu bugun son dersimizde cok iyi anlamıs olarak buradan ayrılacagız. Cigdem Hanım'a profesyonel basarısı yanında guleryuzu,sıcak yaklasımı ve ictenligi icinde tesekkurler...

S. U. 03.06.2014

 

Bireysel Özel Eğitm, Konuşma ve Dil Terapisi

Bugün Çigdem ve Fırat Hoca'mizla son dersimizi yapıyoruz. Ben ve Eflin hocalarımıza cok şey borçluyuz. Çocuğunuzu içiniz rahat bir şekilde güvendiğiniz insanlara teslim etmek ve sonuçlarını en iyi şekilde ve en kısa zamanda almak güven eksikliği yaşayan, okula adapte olamayan,kimilerine göre diğer çocuklarda olumsuz anlamda eksiği olan çocukların annaleri için bulunmaz nimettir. Buraya geldiğimiz ilk gün Çiğdem Hoca'mla konuştuğumda doğru yerde olduğumu anladım. Karşimda kendinden emin, kararlı, olabilecekleri en açık şekilde ve net ifade eden, lafı dolandırmadan anlatan bir hoca olması burada olmamızın en büyük nedeni.  Neyse o yani, ne eksik ne de fazla. Çiğdem Hoca'nın sayesinde Fırat Hoca ile tanışmamız da bizim için büyük bir şans oldu. Daha öncede yardim aldik fakat burada Fırat Hoca ile herşey sanli daha kolay ve hızlı gelişti. Yani aldığımız her dersin geri dönüşü çok hızlı oldu. Daha önce başka bir okul mu deneseniz acaba diyen öğretmenlerimiz bugün her şey yolunda, eksik yok demekte. Zaten kendim bu hızlı gelişimin en büyük tanığıyım. Ben ve kızım Çiğdem ve Fırat Hoca'yı tanımaktan dolayı çok mutluyuz. Çocukların birlikte çalıştıkları öğretmenlerini sevmeleri  ilk başarılı adımdır bence. Çok severek geldik biz. Bugün burada  son dersimizi yapıp ayrılmak biraz garip bir duygu uyandırıyor. Alişmak,sevmek,rahatlık,güven biz bunları hissettik. Başarmanın verdiği sevinç ayrılmanın verdiği burukluk var. Umarım bundan sonraki hayatımızda da yollarımız bir şekilde kesişir.(farklı sebepler dolayı tabii:)) Kizim ve kendim adima size çok teşekkür ediyorum. Sizde bizi unutmayın.

D. Y. 1.11.2014

 

Konuşma ve Dil Terapisi

Kızımız Elif 4 yasına geldiginde okul psikologumuz artık bir konusma terapistine basvurmamız gerektigini soyledi ve Cigdem Hanım`ı onerdi.Aslında bir konusma terapistine gitmek hep gundemimizde vardi ama kızımız cok sosyal bir cocuk oldugu icin acaba kendinde bir eksiklik gorup icine kapanır mi diye cok endiseleniyordum.Kızımın bizlere cok sevimli gelen konusması arkadasları tarafından anlasılmadıgı icin sorun olmaya baslamıstı.İnsanin cocugu adına karar vermesi cok zor.Cevremizdekilere sorup arastırdık ve gelmeye karar verdik.Cigdem Hanım ilk andan itibaren bize guven verdi.Kızım da burada olmaktan cok mutlu,her gecen gun farkındalıgı artıyor ve konusmasını duzeltmek icin caba gosteriyor.Yapabildigini gordukce  O ve biz cok mutlu oluyoruz. Tum endiseleri bir kenara bırakıp gelmekle en dogru kararı verdigimizi dusunuyorum.Cocugumuzun buyume seruvenindeki desteginiz unutulmaz.Desteginiz ve emeginiz icin sonsuz tesekkurler.

F. E. 05.06.2014

 

Bireysel Özel Eğitim, Konuşma ve Dil Terapisi

Cigdem Hanım ile 6 yasındaki oglumun artikulasyon  konusunda destek ihtiyacı olması sonucu okulumuzun tavsiyesi ve cevremdeki profesyonellerin de aynı ismi tavsiye etmesi neticesinde tanıstık.Neden aynı ismi farklı kisilerin onerdigi ise burada yasadıgımız surecte ortaya cıktı.İcinde cocuk sevgisi olan,mesleki etik ve ahlaki degerlere sahip olan Cigdem Hanım ve Fırat Hoca ile tanısmak bizler icin buyuk sanstı.Kendi isim geregi ozel okulda 8 yıl idarecilik yaptıgım icin maalesef bu sektorde inanilması guc bir sekilde cocuk sevgisi hissetmeyen,cocuk merkezli degil ticari odaklı hareket eden ,etik degerlerden yoksun pek cok kisiyle klarsilastım.Burada yasadıgımız surecte Cigdem Hanım ve ekibinin cocugumu kendi cocukları gibi sahiplenip benimsediklerini ve dogru bildikleri icin sonuna kadar mucadele etmekten cekinmediklerini bizzat yasadım.Verdikleri dogru ve zamanında geribildirimler danısan aileler icin cok degerli.Tecrube ve bilgi sahibi oldukları icin cocukları ve ailelleri dogru yonlendiriyorlar.Her kuruma guven duymak gercekten mumkun degil ancak buraya gonul rahatlıgı ile guven duyabilirsiniz.Cunku cocugunuzu bazen sizden bileiyi tanıyor,degerlendiriyor ve cozuyorlar.Bır sure sonra burası cocugunuzun sanki ikinci evi oluyor. Ve ayrılık vakti geldiginde ki bugun biizm son seansımız gercekten duygulanıp uzuluyorsunuz.Ancak biliyorsunuz ki Cigdem Hanım ve ekibi daha pek cok cocuk ve aile icin bir ısık olacaklar.Cocuklarınızın belki de kucucuk olan dugumleri burada cozulecek,ozguvenleri,yapabileceklerine olan inancları artacak.Bu sihirli eller daha pek cok cocugun hayatına degecek.Ve burada kurulan dostluklar omur boyu surecek...

Sevgi ve Saygılarımla,

Pelin A. 17.06.2014

 

Bireysel Özel Eğitim, Konuşma ve Dil Terapisi

Oglumuz 3 yasında geniz ameliyati oldu.5 yasına kadar konusmasındaki bozuklukların duzelecegini dusunduk.Ancak yasıtlarına gore konusmada geri kaldıgını fark edince profesyonel yardım almaya karar verdik.Cigdem Hanım'a internetten ulsatık.Once Poyraz'ı degerlendirdi ve egitime basladık.zaman gectikce bizim yanlis davranıslarımızı fark etmeye basladı,nasıl davranmamız gerektigi konusunda egitim verdi.Beraber yuruttugumuz calısmalar sonucunda artık oglumuz kendisini rahatlıkla ifade edebiliyor. Bize ve oglumuza gosterdiginiz ilgiden dolayı tesekkurler Cigdem Hanım.

Sevgi ve Saygılarımızla,

Poyraz G. 07.06.2014

 

Konuşma ve Dil Terapisi

Bugün 6 haftadan sonra son dersimizi yaptık. Toplamda 4,5 saate denk gelen  6 seansımızı bitirdik. İlk geldiğimiz zaman daha dün gibi vakit su gibi geçmiş meğerse. İlk geldiğimizde nasıl da gözüm korkmuştu oysa... İlk sorduğum soru ne kadar sürecek acaba olmuştu. Oğlum ve ben buraya gelmeyi çok sevdik. Hiç de sıkılmadık. En önemlisi de sonuca ulaştık. Artık k ve g seslerinden korkmuyoruz, konuşması düzeldi, anlaşılır oldu, bebeksilikten kurtuldu. Soru işaretleriyle dolu bir  kafayla gelmiştim daha ilk ders sonunda gördüğüm ilerlemeye inanamadım. Şimdi ise, sonuca ulaşmış bir şekilde son dersimizi yapıyoruz. Çok çok teşekkürler Çiğdem Hoca, sizi çok sevdik:)

S. Ç. 23.01.2015

 

Konuşma ve Dil Terapisi

Rauf bazı harfleri söyleyemiyordu. R,l,ş gibi sesleri ve özellikle adını kimseye söyleyemiyordu. Oğlum için çok sıkıntı oldu ve okul psikoloğumuzun önerisi ile Çiğdem Hanım'la  taniştık. Çok kısa sürede sonuç aldık. Çiğdem Hanım çok sistemli bir çalışma oğluma sesleri tanıttı ve başarıya ulaştı. Sanıyorum 1. Sınıf içinde hazırlığımıza yardımcı olmuş oldu. Kendisine çok teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyoruz. 

Sevgilerimizle,

Ş.Y. 21.05.2015

 

Konuşma ve Dil Terapisi

İkiz torunlarım Alp ve Yiğit ile katıldığımız çalışmalarda başarılı sonuçlar aldık. Ulaştığımız başarılardan mutlu olduk. Çğdem Hanım'ın pozitif yaklaşımını, özellikle öğrencilerine karşı sıcak ilişkisi, mesleki başarısı takdire değer. 

Tebrikler, başarılar

Yaşar Ö. 08.06.2015

 

Konuşma ve Dil Terapisi

Ömer ile yaklaşık 4,5 aydır Çiğdem Hocamızla tanışıyoruz. Haftada iki gün buraya gelmek en çok Ömer'in hoşuna gitmez zannettik ama hiç öyle olmadı. Sanırım belli bir sistemin içinde çalışmayı O'da sevdi, üstelik O da eskisi gibi konuşmadığının farkında ve bunun güvenini duyuyor. Bugün son dersimiz, Ömer 6 yaşında 2,5 ay sonra ilkokula başlayacak, orada yeni arkadaşlarla ve öğretmenlerle tanışacak. Kendine güvenin belki de hayatta en gerekli olduğu zaman bunun eksikliğini çekmeyecek, en azından konuştuğunda anlaşılma konusunda.

Teşekkürler Çiğdem Hocam, 

Zeynep-Mehmet G.18.06.2015

 

 

Bireysel Özel Eğitim

Kızm Selin'le 10 aydır Çiğdem Hocamızla tanışıyoruz. Çiğdem Hocamın önerisiyle son 2 aydır Fırat Hocamdan okuma yazmaya hazırlık dersleri almaya başladık.  Fırat Hoca ile çalıştığımız kısa sürede Selin okula gitmemesine rağmen okuyacak seviyeye geldi. Fırat Hocamıza çok teşekkür eder ve yeni hayatında başarı ve mutluluklar dilerim.

M.G. 23.06.2015

 

Konuşma ve Dil Terapisi

Oğlumun artikülasyon bozukluğu sorunu sebebiyle geçen sene iki konuşma merkezi ile çalıştık fakat sonuç hep olumsuz oldu, hiç bir gelişme kaydedemedik. Bu yıl okulumuzun tavsiyesi ile Çiğdem Hanım'la tanıştık ve sonuçtan çok memnunuz. Çiğdem Hanım'ın gerçekten işini iyi yaptığını ve çocuklarla nasıl dıyalog kuracağını bildiğini düşünüyorum. Bizim için en önemlisi Yakup'un derslere severek gelmesiydi. Bu sefer sevdi, istedi ve başardı. Emeğiniz için teşekkür ederiz.

B. Ö.24.06.2015

 

Bireysel Özel Eğitim

Mete'nin konuşma problemi için geldiğimiz Çiğdem Hanımla güzel bir yol katettik. Fırat Hoca'nın da bu eğitimin içinde yer alması amete'nin kendine güvenmesini sağladı. Akademik açıdan sistemli bir yola girdi, daha da gelişmesi için bizlere de örnek alabileceğimiz model oldu. Fırat Hocamızla derslerimizi bitirdik. Kendisine kısa sürede kateeriğimiz yol için teşekkür ederiz.. Çiğdem Hocayla çalışmalarımıza bir süre daha devam edeceğiz. 

Teşekkürler,

C.T. 25.06.2015

Konuşma ve Dil Terapisi

Kızımın artikülasyon bozukluğu vardi ve 10 seste sıkıntı yaşıyordu. Konuştuğu zaman anlaşılamıyordu ve hırçınlaşıyordu. Üç ay boyunca başka bir konuşma terapistinden yardım aldık fakat beş dakika bile çalışamıyorlardı. Ders ağlama krizleri ile bitiyordu. İnternetten başka bir konuşma terapistleri araştırırken tesadüfen Çiğdem Hocamı buldum ve eşimi kızımla beraber Trabzon'dan İstanbul'a gönderdim. İlk görüşme sonrası Çiğdem Hocam problemleri tespit etti ve bize anlattı. Trabzon'da yaşadığımız için sürekli gidip gelmek zor olacağından İstanbul'a tayin yaptırdık. Yaklaşık 11 ay boyunca derslere devam ettik. İlk başlarda Selin'in eskisi gibi ağlayacağını ve zorlanacağımızı düşünmüştüm ama Çiğdem Hocamın sıcaklığı ve sevgili köpeği Casus'un sevimliliği ile Selin kısa sürede adapte oldu. Eğitimde öğretmeni sevmenin  öğrenmede başarıya ulaşmada en önemli şey olduğunu Çiğdem Hocam sayesinde anlamış oldum. Selin şu anda zorlandığı bütün sesleri rahat bir şekilde çıkarıyor. Bugün son dersimiz ve garip duygular içerisindeyim. Burasi evimiz gibi olmuştu. Selin ve kendi adıma emeğiniz için sonsuz teşekkür ederim.

Saygılarımla,

M.G.14.07.2015

Bireysel Ozel Egitim

Oglum  okurken ve yazarken bazi sesleri birbirine karistiyordu. Anlasilamamaktan ve dogru yazdigini dusunurken yanlis yazdigini gormekten dolayi uzuluyordu. Cigdem Hanim ile tanistik ve ozel egitim uzmani ile calismasi gerektigini soyledi. Once sasirdim ve onyargili yaklastim cunku ozel egitimin sadece engelli cocuklarla yapildigini dusunuyordum. Okulumuzunda tavsiyesi ile calismaya basladik ve cok kisa surede sorun ortadan kalkti. Bugun son dersimiz, oglum ve biz de kisa surede sorun ortadan kalktigi icin daha mutluyuz. Cigdem Hanim ve ekibine cok tesekkür ederiz.

C. O. 09.01.2016

Konusma ve Dil Terapisi, Bireysel Ozel Egitim

 

Oglum Ali Kerem'in iki yasini doldurdugu siralarda yasadigi konusma geriligi ve yasitlari ile etkilesim sorunlari bizi endiselendirmis ve yardim arayisina suruklemisti. Farkli uzmanlarin yonlendirmeleri ile ulastigimiz Cigdem Hanim ilk gorusmemizden itibaren bize yol gosteren, guven veren tavrini samimiyetle sergiledi. Ilerlenmesi gereken yolu, gecilmesi gecen asamalri tanimladi. Ozel egitim ogretmeni Firat Bey'i calismalara dahil etti ve bizim sadece konusma geriligi olarak tanimlayabildigimiz iletisim sorunlari cok yonlu olarak ele alindi. Uc yasini yeni doldurmus halde Ali Kerem sadece yasitlari seviyesinde konusma yetenegine ulasmadi. Ayni zamanda konsantrasyon, paylasma, kendini ifade etme, siraya uyma gibi sosyal yasamin gerektirdigi pek cok konuda eksiklerini giderdi, belki de ortamalari asti. Cigdem Hanim ile calisma bize sadece Kerem icin degil, biz yetiskinlere icin de isine sevgi, bilgi, ozen katanlarin hayatimizdaki problemleri asmakta ne kadar degerli olduklarini gosterdi.

Ö. B.S. 02.02.2016

Konusma ve Dil Terapisi

Oglum Ege'nin artikulasyon problemleri icin Cigdem Hanım'a muracaat ettik. Daha oncede bir yardim almıstık, Ancak yardımdan ote Ege icin yravma yasadıgı gunlerdi, calısma yapılan gunler. Daha sonra yaptıgımız arastırmalar sonucunda bu isin duayeni olarak bize soylenen Cigdem Hanım'a ulastık. Sukurler olsun ki O var. Oglum icin hayat tam bir kabustu. 10'a yakın sesi cıkaramıyordu.bu da O'nu hırcın yapıyordu. Onceki deneyimimizden kaynaklanan endiselerimiz vardi. Dha ilk derste icim rahatladi. Cunku Cigdem Hanım cocukları o kadar iyi taniyor ki bu dersler cocuk icin oyun gibi geciyor. Oglumun ne zaman Cigdem'e gidecegiz diye sormasi bile bize dogru bir yerde oldugumuzu gosteriyordu.Cigdem Hanım insani yonleri de cok guzel olan bir insan. Size musteri gibi yaklasmiyor, cok naif. Ne gerekliyse onu soyluyor ve uyguluyor. Eger cocugunuzda boyle bir problem varsa inanın Cigdem Hanım bu konuda tek ve dogru kisi. Cocugunuzu yanı en kıymetli varlıgınızı O'na emanet edebilirsiniz. Ama unutmayın bu bir ekip isi. Cigdem Hanım'ın siz anne ve babalara soylediklerini de dikkate alarak en kısa zamanda cozume ulasacaksınız. Bugun son dersimizi yapıyoruz. Yaklasık bir sene Cigdem Hanım'la calıstık. Oglum su anda o kadar guzel konusuyor ki bazen biz bunları Ege'den mi duyuyoruz diye esim ile mutlu oluyoruz. Bir cocugun en onemli iletisim araci konusması. Boyle bir problem varsa soyleyebilecegim tek sey gec kalmadan Cigdem Hanım'la iletisime gecin. sizi cok seviyoruz, iyi ki varsiniz.

Saygılarımızla,

Funda Ö. 02.05.2017

Konuşma ve Dil Terapisi

Çiğdem Hanım'dan çok memnunuz. Çok sıcak kanlı ve iletişimi çok iyi. Gerçekten çok yararlı bir terapi oldu. Herkese tavsiye ederim kesinlikle doğru adres olduğunu düşünüyorum.

                                                                                                                     T. S. 29.09.2017

Konuşma ve Dil Terapisi

Çiğdem Hanıma çocuğumuza verdiği önemli desteklerinden dolayı çok teşekkür ederiz. İşini çok profösyonelce yapan, teşhisi nokta atış yapıp ordan ilerleyen uzman bir hekim. Çocukların gizli becerilerini ve gelişimini ortaya çıkaran çok değerli bir iş erbabı. Adres belli aramaya gerek yok tekrardan çok teşekkürler. 

                                                                                                                      K.K. 12.09.2017

Konuşma ve Dil Terapisi

Çiğdem Hanımı internetten araştırma yaparken buldum ve yorumları okuyunca tamam aradığım doktoru buldum dedim. İşinin ehli Allah razı olsun bizim en büyük şansımız. Oğlum 3,5 yaşında konuşmuyor ve çok hırçın, agresif. Derdini anlatamayınca daha çok sinirleniyordu ve biz ne yapacağımızı şaşırmış durumdaydık. Sadece 8 derste bile mükemmel gelişmeler var. Oğlum sakinleşmeye başladı, basit kelimeleri konuşmaya başladı bile. Teşekkürler Çiğdem Hanım..

                                                                                                                       F. K. 12.09.17

Konuşma ve Dil Terapisi 

Çiğdem Hanım'a oğullarımın k, g, r, l sesleri kısaca artikülasyon sorunu için gittik. İki kardeş kısa süre geçmesine rağmen bir sürü yol aldı. Daha önce başka terapistlere aylarca gidip hiçbir sonuç alamamış olunca doğru kişinin Çiğdem Hanım olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Ne kadar erken ve doğru kişiyle başlarsanız sonuca hızla ulaşırsınız. Her şey için sonsuz teşekkürler, kesinlikle tavsiyemdir. 

                                                                                                                        G. B. 07.09.17

Konuşma ve Dil Terapisi

Çiğdem Hanım'a 6,5 yaşındaki oğlumun L sesleri ile ilgili sorunları için gittik. Kendisi alanında son derece profesyonel biri. Birkaç seans içinde önemli ilerlemeler kaydettik. Yaklaşık 6 seansta bu konudaki sorunumuz tamamen halloldu diyebilirim. Çocuklara yaklaşımı, danışmak istediğimiz konularda hızlı geri dönüşü sayesinde ilerlememiz kolay oldu. Okuma-yazma öğrenme öncesi çiğdem hanımın yönlendirmeleri hayatımızı kolaylaştırdı. Konuşma ile ilgili destek almak isteyen herkese kesinlikle tavsiye ederim.

                                                                                                                     G. 05.09.17

Konuşma ve Dil Terapisi

Marmara Üniversitesi öğrenciler üzerinden bir araştırma yapılırken beni yönlendirdiler. Çok eski bir tanışıklığımız var. Marmara Üniv. Küçük Adımlar programı yapılıyordu. Uzun dönem onun bilgilerinden faydalandık. Alanında çok iyi eğitim almış biri. Amerika'da 4 yıl boyunca konuşma ve dil terapisi eğitimi almış. Çocuğumla ilgili hem konuşma hem de davranışla ilgili destek aldık. Ne yapılması gerekiyorsa onun üzerinde çalışma yapıyor, eğer kendi alanında değilse doğru yönlendirme yapıyor. Kendisi çocuklar için tamamiyle doğru adres. Başkalarına tavsiye ediyorum. İnsan olarak çok iyi biri ve eğitim anlamında çok çok başarılı. 

                                                                                                                   S.D. 09.06.17

Konuşma ve Dil Terapisi

İnternetten araştırma yaparak ulaştım. Yaklaşık 3 aydır birlikteyiz. Her yönde olumlu sonuçlar aldık. Konuşmamızda bir gecikme yaşadığımız için başvurmak istedik ve çok da güzel gidiyor. Keyifli vakit geçirerek seanslarımız devam ediyor. İstediğim her vakitte ulaşabiliyorum. Rahatlıkla cevap alıyorum. Başkalarına tavsiye ederim. Kendisine de çok teşekkür ederim.

                                                                                                                 Ö.Ş. 08.06.17

Konuşma ve Dil Terapisi

Beraber 13-14 seans yaptık, çok memnunuz. Sorunumuz tamamen çözülene kadar da devam edeceğiz. Bize karşı çok nazik ve anlayışlı oldu. Oğlum 5,5 yaşında sıkılabilirdi, Çiğdem Hanım oyunlarla iletişim kurdu. Çocuklarla iletişimi çok kuvvetli. Herkese tavsiye ederim.

                                                                                                                Ç.R. 30.05.17

Konuşma ve Dil Terapisi

Sevgili Çiğdem Hanım'la yolumuz kızım 25 aylıkken kesişti. Sayesinde kızıma konulmuş olan otizm tanısını yaklaşık 3 yıl süren bir mücadeleyle atlattık. Kızımın ve bizim hayatımızda kendisi bir dönüm noktası olmuştur. Yaklaşımları, işine olan saygısı ve sevgisi evladımda büyük farklar yarattı. Çiğdem Hanımı ve yaptıklarını anlatmaya ne bu web sitesi ne de zaman yeter.. Bugün kızım 3 yabancı dil konuşan 12 yaşında bir birey oldu. Çiğdem Hanım ise her zaman dualarımızda, hakkı ödenmez. Seni Seviyoruz.

   M.Ç.G. 30.05.17

Konuşma ve Dil Terapisi

Biz yaklaşık 4 aydır gidiyoruz. Oğlum artık nerede yanlış yaptığının farkında, çok dikkat ederek konuşuyor. Bizim evde, çok destek vermememize rağmen gerçekten bir gelişme kaydetti. Çiğdem Hanım işini ciddiye alan bir uzman, prensipli, disiplinli ve istikrarlı bir şekilde ilerliyoruz. Gayet memnunuz kendisinden. Herkese tavsiye ederim kendisi de bilindik bir uzman zaten. 

D.Y. 29.05.17

Konuşma ve Dil Terapisi

Çiğdem Hanımdan gayet memnun kaldık. Büyük oğlumla başladık. 10 seansta başarılı olduk. Şimdi diğer oğlum için gidiyoruz. O da iyi olacak inanıyorum. Çiğdem Hanım'ın çocuklarla iletişimi çok güzel. Herkese tavsiye ederim.

M.Ş. 25.05.17

Konuşma ve Dil Terapisi

Merhabalar.. Oğlum konuşmasında ve okumasındaki bazı harfleri ifade edemiyordu. Bu durumun düzelebilmesi için konusunda uzman ve deneyimli dil terapistinden destek alma kararıyla Çiğdem Hanım ile tanıştık. 3. ayımızdayız. Oğlumun almış olduğu akademik eğitim sayesinde epey yol katettik. Çiğdem Hanımın emeğine, desteğine, güzel yüreğine teşekkür ederiz.Kesinlikle doğru adrestir.

M.22.05.17

Konuşma ve Dil Terapisi

Çiğdem Hanım'a oğlumun anaokulu pedagogu tavsiyesi ile gittik. Oğlum 4,5 yaşında yaşına göre yapılan gelişim testlerinde özellikle iletişimde zayıf çıkıyordu. Okula gitmek istemiyordu, konuşmakta zorlanıyordu, konuşması zayıftı ve bazı sesleri çıkaramıyordu. Bu doğrultuda konuşma terapisi desteği aldık, bazı harfler için çalıştık. Sosyal tarafını da geliştirecek şekilde bazı oyunlarla bazı aktivitelerle iyileşmeler oldu. 2,5 aydır gidiyoruz. Çocuğumuz okuluyla ilgili olumlu, aktivitelere katılıyor. Çok memnun kaldık. Tabii bu başlangıç devam edeceğiz. Herkese tavsiye ederiz.

D.A.Ö. 16.05.17

Konuşma Ve Dil Terapisi

Çiğdem Hanım ile kızımıza okul arayışı içerisindeyken tanıştık. Konuşma geriliği olan kızımın okula başlaması konusunda tedirginliklerimiz vardı. Bütün problemlerimizi, büyük sabır ve anlayışla dinleyip ne yapmamız gerektiği yönünde bize çok büyük bir güven vererek destek oldu, halen de oluyor. Kızım eğitim alanında çok yol katetti, dikkat dağınıklığı problemimiz azaldı. Tüm bunların konuşmasına da yansıyacağına eminiz. Çiğdem Hanımın bilgi ve tecrübesine güvenimiz tam. Kendisine ve ekibine sonsuz teşekkürler. Kesinlikle en doğru adres.

A.Y. 10.05.17

Konuşma ve Dil Terapisi

2 yaşında sadece 3 kelime söyleyebilen kızım için tanıştık Çiğdem Hanımla. Çok kısa zamanda iki kelimelik cümlelere bile geçti kızımız. Her çocuğa özel terapi uygulaması bizim için en beğendiği yönü oldu. Hangi alana ilgisi varsa o konuda oyunlaştırarak terapilerimizi devam ettiriyor. Ağlayarak giren kızım şimdi gülücüklerle girip, gülücüklerle ayrılıyor oradan. 

N.A.09.05.17

Konuşma ve Dil Terapisi

Çiğdem Hanıma 5 yaşındaki oğlumun artikülasyon problemi nedeniyle geldik. Titiz bir anne olarak doğru adreste olduğumu ilk görüşmede anladım. Mükemmel bir terapist, çocuklara yaklaşımı süper. Oğlum da kendisini çok sevdi. Terapiler sayesinde oğlumun konuşması anlaşılır hale geldi, kendine güveni arttı, arkadaşlık ilişkileri düzeldi. Bu sorunu yaşayan tüm ailelere Çiğdem Hanımı tavsiye ediyorum. Verdiği emekler için kendisine çok teşekkür ediyoruz. İyi ki Çiğdem Hanımı tanımışız.

M.Ç.07.05.17

Konuşma ve Dil Terapisi

Çiğdem Hanımla kızımın okula başlamasına kısa süre kala, konuşmada takılma nedeniyle tanıştık. 6 ay sonunda sorun neredeyse tamamen geçti. Bizim için en önemlisi konuşmadaki fiziksel sorunun giderilmesinin yanısıra psikolojik kök nedenine de inip o konuda da yardımcı olmasıydı. Kızım hala 1-5, 2 ayda bir kedisiyle görüşüyor ve bu ona kendisini güvende hissettiriyor. Kendisine yardım eden kişinin varlığı onun için çok önemli. Çiğdem Hanıma çok teşekkür ediyoruz. 

A. 23.02.17

Konuşam ve Dil Terapisi

Merhaba, Çiğdem Hanımı bir yakınımızın referansı ile tanıma fırsatı bulduk. 2,5 yaşında henüz konuşmayan oğlumuz için kendisini danışamı olduk. Oğlumuzla son derece hızlı bir şekilde sağlıklı iletişim kurdu, konuşma problemini 4 ay gibi kısa bir sürede aştık. Oğlumuzun fiziksel bir engeli yoktu ancak bir şekilde konuşma hevesi kırılmıştı, yaşı gelmesine rağmen hiçbir konuşma istekliliği göstermiyordu. Çiğdem Hnaım doğru iletişimle ve güven ilişkisi içerisinde sorunumuzu hızla çözüme kavuşturdu. Ekibini doğru kuran, işine son ferece konsantre ve takibi yüksek bir danışman olduğunu düşünüyor, kendisine çok teşekkür ediyoruz.

B.T.20.02.17

Konuşma ve Dil Terapisi

Tavsiye üzerine tanıştığımız Çiğdem Hanım, oğlumun konuşma geriliğinde ve davranış bozukluklarını gidermede bize çok yardımcı oldu. Hala devam eden terapi sürecimizde, hem sorunlarımızı çözmek üzerine yol katettik; hem de çocuk gelişimi konusunda birçok bilgi edindik. Kendisine teşekkür ederiz.

A. 05.01.17

Konuşma ve Dil Terapisi

Oğlumuzun artikülasyon sorunu vardı, büyük bir özenle ve sabırla Çiğdem Hanım bu sorunu çözdü. Bu durum okulda da bizi olumsuz etkiliyordu, ve şu an hiçbir sorunumuz kalmadı. Tavsiye ediyor ve başarılar diliyorum. Telrar çok teşekkürler.

B.A. 16.11.16

Konuşma ve Dil Terapisi

Merhaba Çiğdem Hanım ile k, r ve t harfleri artık sorun olmaktan çıktı. Sadece dil ve konuşma alanında değil, çocuk gelişimi konusundaki bilgisiyle de bize çok yardımcı oldu. Kendisi konusunda tam bir uzman. 

E.B. 02.06.16

Konuşma ve Dil Terapisi

Çiğdem Hanım ile ilk kez kızım 2,5 yaşında iken tanıştık. Konuşma terapisi aldığımız bu süreçte Çiğdem Hanım ve ekibi sıkıntılarımızı kısa sürede aşmamızı sağladı. Aradan 8 yıl geçtikten sonra kızımın davranış bozuklukları ve sınav kaygısı nedeniyle yeniden çalışmaya başladık. Şu an okulda ve sosyal hayatında daha mutlu, bizimle sağlıklı iletişimi olan bir kızım var. Kaygılarını da aşmış görünüyor. Önyargısız yaklaşımı, karşılıklı güvene dayalı iletişim anlayışı profesyonelliği ile Çiğdem Hanım yine hayatımızda keskin bir dönemeci doğru bir şekilde almamızı sağladı. Bir anne olarak size her zaman sonsuz teşekkür borçlu olacağım. Çok teşekkür ederim.

H.A.27.05.16

Konuşma ve Dil Terapisi

Oğlum konuşmakta gecikince arkadaş tavsiyesi ile Çiğdem Hanıma gittik. Kısa sürede çok olumlu sonuçlar aldık. Hem kendisine hem de ekibine sonsuz teşekkürler.

A.K. 04.05.16

Konuşma ve Dil Terapisti

Tavsiye üzerine tanıştık Çiğdem Hanımla. Kızım konuşmada çok gecikmişti. Kısa sürede sadece konuşmada değil, davranışta da çok yol aldık sayesinde. Biz tavsiye etmiyoruz direk gidiyoruz diyoruz artık soranlara. 

G.Ö.04.05.16

Konuşma ve Dil Terapisi

Çiğdem Hanım 11 yıldır 18 yaşındaki otizmli kardeşimin eğitim ve öğretiminde bize çok destek oldu. Hem kardeşimde büyük ilerlemeler kaydettik, hem aile olarak bize zor zamanlarda yol gösterici aynı zamanda en büyük destekçimiz oldu. Allah razı olsun. Herkese tavsiye ederiz. Çiğdem Hanım güvenip de gidip karşılığını fazlasıyla alacağınız en doğru adres.

S.R.04.05.16

Konuşma ve Dil Terapisi

Çiğdem Buzul en çıkmazda olduğumuz zamanda hayatımıza girdi ve sadece oğlumun değil bizim de hayat danışmanımız oldu. Ailece kendisine çok şey borçluyuz. Oğlumun en zor ve en ağır döneminde bile hiç elimizi bırakmadı. Yılmadan, bıkmadan kişiye özel eğitim planını uyguladı. Şimdi oğlumla girdiğimiz her ortamda ne kadar iyi eğitim almış, çok iyi durumda bir otizmli genç yorumları alıyoruz. Çiğdem Hanımın aldığı eğitim ve kişiliğiyle harmanladığı mesleğinde daha birçok aileye umut ışığı olmaya devam edecek ve başarılarını mutlulukla izleyeceğiz.

Y.K.T. 04.05.16

Konuşma ve Dil Terapisi

5,5 yaşındaki oğlumuzun konuşma sorunları için 6 aya yakın Çiğdem Hanımla çalıştık. Sorunların tamamı halloldu. Çiğdem Hanım tüm süreci bizi yani aileyi bilgilendirerek ve eğiterek yürüttü. Her seansımızda net bir ilerleme sağladık. Biz de kendi üzerimize düşeni yaptığımızda ilerleme daha da hızlanıyordu. Kendisinden çok memnun kaldık. Ayrıca çocuğumuzla da çok dengeli bir ilişki kurduğunu söylemeliyim. Hem disiplini sağlayan hem de aynı zaman da seven bir profesyonel tavrı var. Hem mesleki tecrübesi hem de kişilik olarak çok taktir ettik.

M.G.04.05.16

Konuşma ve Dil Terapisi

Çiğdem Hanım uzmanlık alanında bir numara bence. Otizmli kızımın bugünkü duruma gelmesinde çok büyük emeği var. Bilgisi, çalışmaları, yönlendirmesi ve mütevazi kimliğiyle örnek bir uzman ve doğru adres.

T.B.E.19.04.16

Konuşma ve Dil Terapisi

Oğlum için dil terapisti ararken kendi dalında iyi olan dil terapistlerini araştırmaya koyulduk. Araştırınca Çiğdem Hanımı tavsiye edenler çoğunluktaydı. Biz de ilk randevumuzu alıp ofisine gittik. Oğlum konuşurken zorlanarak ve kekeleyerek konuşuyordu. Okul okuduğu için bu durum ona zor geliyordu. Hem arkadaşları arasında hem de normal ortamlarda kendisine olan güveni azalmıştı. Çiğdem Hanım kendi dalında gerçekten kendini geliştirmiş bir terapisttir. İyi ki oğlumu onun yanına getirmişim. Şu an oğlum hem konuşurken hem okurken gayet düzgün bir şekilde bunları yapıyor. Çocuğumun okulda ve günlük yaşamda kendine güveni yerine geldi. Çiğdem Hanıma katkılarından dolayı teşekkür ederim.

A. K. 12.11.17

Konuşma ve Dil Terapisi

Çiğdem Hanıma bu sitedeki tavsiyeler üzerine gittik ve tanıdığımıza çok memnun olduk. 4 ay süren seanslar sonrasında 5 yaşındaki oğlumuzun kekemelik sorununda önemli ölçüde ilerleme sağladık. Ayrıca konuşma eğitimi dışında nasıl davranmamız gerektiği konusunda da çok yardımcı oldu.Bu sayede yaşadığını, hislerini, ne istediğini anlatabilen bir oğlumuz var artık. Şu an şimdiye kadar öğrendiklerimizi pratik yapma aşamasındayız ve gayet olumlu. İlerleyen zamanlarda kontrol için tekrar görüşmek üzere sözleştik. Kendisine çok teşekkür ederiz.

B.Ç. 14.11.17